14:46:00

Czasami słowa mają większy wpływ na czyjeś serce niż pocałunki

Tytuł: Eleonora i Park 
Autor: Rainbow Rowell 
Liczba stron: 356
Wydawnictwo: Moon drive 
Moja ocena: 9/10 


Trzymanie dłoni Eleonory było jak trzymanie motyla. Albo bijącego serca. Jak trzymanie czegoś doskonałego i pełnego życia.

Mamy Sierpień 1986 r. Park chłopak, który jest inny niż wszyscy spotyka na swojej drodze Eleonorę. Dziewczynę z burzą rudych włosów która ubiera się... inaczej :D Jej ubiór można sobie wyobrazić czytając ten cytat. 

  Nigdy nie wyglądała ładnie. Wyglądała jak dzieło sztuki, a sztuka nie może być po prostu ładna; sztuka ma wywoływać emocje.

Siada obok Parka w autobusie i czyta mu przez ramię... Ale zacznijmy od początku. Park, wychowuje się w szczęśliwej i dość zamożnej rodzinie. Ułożony i kulturalny. Eleonora. Jej rodzice się rozwiedli i jest zmuszona mieszkać w domu swojego ojczyma, który jest alkoholikiem. W autobusie szkolnym siada obok Parka. Z czasem oboje odkrywają, że są sobie nawzajem potrzebni. Park wspiera Eleonorę, Eleonora wspiera Parka. Ich miłość jest tutaj głównym wątkiem. Jest słodka i piękna. 


Nic, co było przed tobą, się nie liczy - zapewnił ją. - I nie potrafię sobie w ogóle wyobrazić czegokolwiek po tobie.
Co tu więcej dodać? Po prostu piękna opowiadająca o tak samo pięknej miłości książka. Lekka i przyjemna. Można przy niej uronić łzę, ale także śmiać się. Chwyta mocno za serce, bo opowiada o niezapomnianej miłości, która jest za razem silna a za razem delikatna. Idealna na letnie po południe. Serdecznie polecam ;) A wy przeczytaliście Eleonorę i Parka? 

Myślisz, że wystarczy kogoś mocno tulić, żeby być blisko niego. Myślisz, że możesz kogoś przytulić tak mocno, że odciśnie się w tobie i będziesz go czuć ,nawet gdy już się od ciebie odsunie.
zdjęcie: www.empik.pl

4 komentarze:

 1. Tak, przeczytałam - książki Rowell przypadły mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz zamiar przeczytać Fangirl? Ja nie mogę się doczekać :)

   Usuń
 2. Chciałabym ją przeczytać. Bardzo, bardzo, bardzo. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Ci się uda. ;) Powodzenia!

   Usuń

Copyright © 2014 Zaczytana , Blogger