17:27:00

Jedyna

 Cytat:
,,To nie będzie ,, żyli długo i szczęśliwie''. to będzie o wiele więcej.''
 Jedyna! 3 tom z trylogii selection.
Opis:
Dalsze przygody Ami. W tej części działo się wiele. Po pierwsze Mer jest zdecydowana, że nie jest już zakochana w Aspenie (na szczęście ;) oraz, że ponad wszystko kocha Maxona. Szczerze mówiąc gdyby nie król Clarkson wszystko poszło by szybciej, ponieważ Książę i America nawiązują potajemny rozejm z rebeliantami z frakcji północnej. Rebelianci Południowi niestety mordują ludzi z tych samych klas co kandydatki na żonę Maxona. Mer i Max chcą dowiedzieć się ile ludzi już zginęło i bez zgody króla i za pomocą Aspena uciekają poza mury pałacu i dostają się do domu ich znajomych (czyli rebeliantów północnych). Niestety kiedy wychodzą atakują ich południowcy i zaczyna się strzelanina, ami szybko uciekła z miejsca strzału i została postrzelona. Na szczęście Apen odnajduje ją i wracają do pałacu ukrywając Ami w pokoju Aspena. Anna wykonała jej opatrunek i rana się zagoiła. Po jakimś czasie przychodzi czas na tradycyjne Osądzenie, polega ono na tym że przed każdą z kandydatek staje złoczyńca który coś ukradł i dostał wyrok w postaci więzienia. Ami wiedziała, że nie może tego zrobić ponieważ wie, że ci ludzie musieli kraść bo byli głodni lub nie mieli pieniędzy a poza tym dostali duży wyrok ponieważ musieli być rebeliantami czego król nie lubił. America zamiast wygłosić swoją kwestię oddała więźniowi swoją biżuterię aby spłacił dług wobec króla. Kilka dni później Mer dowiaduje się, że jej ojciec umarł. Jedzie na cztery dni do domu aby wspierać rodzinę. Ojciec zostawia każdemu dziecku list i w swoim liście Ami dowiaduje się, że jej ojciec był rebeliantem północnym. Jest w szoku i kiedy wraca do pałacu ma zamiar o tym powiedzieć księciu  i o tym co łączyło ją z Aspenem. W pałacu dowiaduje się, że jutro zostaną ogłoszone zaręczyny i została tylko ona i Kriss. Maxon zapewnia ją, że to ją wybierze ale słysząc rozmowę jej i Apena decyduje, że wybiera Kriss. Kiedy miały zacząć się oficjalne oświadczyny zorientowano się że południowi rebelianci zdobyli mundury gwardzistów. Kiedy zaczyna się strzelanina na sali panuje kompletny chaos. Maxon zostaje postrzelony, ale żyje, Ami wychodzi z tego cało ale niestety Król i Królowa giną. Max automatycznie staje się Królem i oświadcza się..... (zapraszam do czytania :)
Recenzja:
Oficjalnie ogłaszam, że jest to najlepsza część z tej trylogii. Okładka jest po prostu przepiękna a fabuła idealna. Bardzo się cieszę że książka nie kończy się totalnym szczęściem bo to by było przereklamowane.  Książka w wersji polskiej pojawiła się we Wrześniu 2014r. 10/10 Serdecznie zapraszam do czytania :)

2 komentarze:

  1. Uwielbiam ten cytat. Książka ma bardzo przyciągającą okładkę, aż myslę nad zakupem. A opis wciągnął mnie jeszcze bardziej Aj!
    http://vicchanel.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę polecam kupić i przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Zaczytana , Blogger