21:39:00

IGRZYSKA ŚMIERCI

Autor: Suzanne Collins
Liczba stron: 350
Moja ocena: 10/10 

Opis:
W Ameryce północnej znajduje się państwo o nazwie Panem gdzie rządzi okropny Kapitol. Państwo podzielone było na 13 dystryktów, lecz 13 dystrykt wszczął bunt przeciwko Kapitolowi. Władze postanowiły zrównać trzynastkę z ziemią i by pokazać, że to oni mają władzę nad ludem stworzono głodowe igrzyska. Polegają one na tym, że z każdego dystryktu dwójka młodych ludzi, dziewczyna i chłopak w wieku od 12 do 18 lat zostanie wylosowana do igrzysk. Można oczywiście poświęcić się na śmierć i życie a tym samym zgłosić się. Na arenie odbywa się długa walka z której tylko jedna osoba wyjdzie żywa. Katniss Everdeen to szesnastoletnia dziewczyna która mieszka w dwunastce a w wieku 11 lat straciła ojca. Jej mama zamknęła się w sobie a Katniss wraz z młodszą siostrą Prim umierały z głodu. Dziewczyna musiała sama zacząć polować i zostać żywicielem rodziny. Dokładnie zadbała o to by Prim była bezpieczna lecz nie wszystko idzie po jej myśli... dochodzi jeszcze wątek miłosny oraz... wiele nieszczęść.

,,Niszczenie jest znacznie łatwiejsze od tworzenia''

Moja opinia:
Fabuła na prawdę mną zachwyciła, długo wahałam się nad przeczytaniem igrzysk śmierci i żałuję, że zrobiłam to tak późno. Akcja dzieję się w miarę szybko, dzięki czemu nie ma ani chwili nudy. Jest to jedna z lepszych książek jakie czytałam. Z pewnością przeczytam także kolejne części. Wielki podziw dla pani Suzanne a ja polecam wam przeczytać tę pozycję ;) 

zdjęcie: http://igrzyskasmierci.wikia.com/wiki/Igrzyska_%C5%9Amierci_Wiki

2 komentarze:

 1. Czytałam tę książkę niedługo po wydaniu filmu. Muszę przyznać, że naprawdę wciąga. Nie mogłam się oderwać od czytania. Niemniej kolejne części trochę mnie rozczarowały. Autorka powieliła schematy i już nie były tak zaskakujące jak pierwsza część sagi.


  Pozdrawiam i zapraszam do siebie:)
  http://niezbednikdomowy.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedawno zaczęłam drugą część i coś czuję, że nie będzie aż tak dobra jak pierwsza ;)

   Usuń

Copyright © 2014 Zaczytana , Blogger