15:56:00

Niezgodna

Autor: Veronica Roth
Moja ocena: 9/10 
  Frakcja ponad krwią

Altruizm (bezinteresowność),  Erudycja (rozum), Nieustraszoność (odwaga), Prawość (szczerość), Serdeczność (życzliwość)
  To 5 frakcji na jakie podzielone jest miasto w którym mieszka Beatrice. Każdy ma swoje miejsce i wie do kogo należy. Altruizm to członkowie rządu. Są bezinteresowni i bezstronni do nich należy Beatrice wraz z rodziną. Erudyci zajmują się technologią i nauką. Są to nauczyciele, naukowcy itp. Nieustraszoność maja za zadanie chronić miasto. Są to policjanci i armia. Ludzie z prawości są członkami sądu. Serdeczność uprawia pola poza terenem miasta i dostarcza do niego żywność, no i na koniec zostali bezfrakcyjni czyli ci którzy nie przeszli szkolenia do frakcji. Beatrice Prior razem ze swoim bratem Calebem stoją przed wyborem dalszej drogi życiowej. Przed wyborem swojej frakcji. Test przynależności trochę namieszał Beatrice w głowie... W końcu jednak jej brat wybiera Erudycje co jest dużym zaskoczeniem ponieważ altruizm nienawidził erudycji i nawzajem. A główna bohaterka wybiera odwagę.

 Czasem płacz albo śmiech to jedyna, co pozostało, a teraz śmiech wydaje się lepszy.

Nie zdaje sobie sprawy ile będzie musiała przejść jako pierwsza podejmuje się wyzwania czyli skoku z wysokości. Jej trenerem jest Cztery.... (Tak, tak ma na imię :D ) Miedzy frakcjami niestety dochodzi do poważnego konfliktu który utrudnia Tris (Takie przejęła imię) zachowanie swojej tajemnicy w ukryciu...

Jestem Niezgodna. I nie można mnie kontrolować.

Wiele osób bardzo szalało za tą książką, dlatego miałam co do niej duże wymagania. Przyznam szczerze, że była bardzo dobra i pod pewnymi względami świetna ale... nie ujęła mnie tak jak Igrzyska Śmierci. Mimo to wysoko oceniam tę powieść, bo fabuła jet naprawdę super i podziwiam panią Roth za taką kreatywność... niemniej jednak nie dam sobie wmówić, że jest lepsza od Igrzysk. Czytało się ja płynnie i szybko, dlatego polecam do czytania ;) (Kolejne części też pójdą do recenzji) 

zdjęcie okładki: www.empik.pl 
zdjecie frakcji: quizme.pl

1 komentarz:

Copyright © 2014 Zaczytana , Blogger