16:49:00

Igrzyska, Panem i rywalizacja czyli ,,W pierścieniu ognia''

Autor: Suzanne Collins 
Moja ocena: 9/10 


Katniss Everdeen, dziewczyna, która igra z ogniem, wznieciła iskrę, a ta, nie ugaszona w porę, podpali całe Panem.

Opis: 
 Oto druga część przygód Katniss Everdeen. Po wygranych igrzyskach życie Kotny (Tak na Katniss mówił Gale ;) ) miało być spokojne, szczęśliwe i co najważniejsze ubezpieczone. Jednak jest to zbyt piękne by mogło być prawdziwe. Dziewczyna, która igra z ogniem wyciągając jagody na arenie wznieciła iskrę a tym samym zaigrała z prezydentem Snowem. Moglibyśmy pomyśleć, że jeśli jest prezydentem może jak najszybciej pozbyć się Katniss, ale to nie było mu na rękę. Kotna nieświadomie wzniosła rebelię w całym Panem a tym samym stała się symbolem ów rebeliantów. Dokładnie symbolem stał się kosogłos. Nastolatka za wszelką cenę próbuje to odkręcić, ale akcja potoczyła się za daleko by ludzie mogli się z tego wycofać. Snow wykorzystuje sytuacje i igrzyska trzeciego ćwierćwiecza poskromienia (75) stają się show, które ma pokazać, że Kapitol ma władze nawet nad zwycięzcami. 

 W pewnym momencie trzeba przestać uciekać, odwrócić się i stawić czoło tym, którzy pragną twojej śmierci. Najtrudniej jest znaleźć w sobie odwagę.

 Każda rewolucja zaczyna się od iskry.

Opinia: 
  No dobra, ale pewnie większość z was zastanawia się co z Katniss i Peetą!!??? Otóż powiem tylko, że w tej sprawie rzeczy się bardzo komplikują. :D Jeśli chodzi o bohaterów to w tej części bardzo się zżyłam z Peetą. Co najważniejsze pojawił się najlepszy bohater forever! Czyli Finnick <3 Jestem strasznie wdzięczna pani Collins za to, że stworzyła takiego świetnego bohatera. Ta część podobała mi się tylko troszeczkę mniej od pierwszej. Czytałam ją dość dawno temu ale z pewnością mogę ją wam polecić. Uwaga czytajcie ją kiedy wiecie, że macie dobre kilka godzin, bo styl pisania autorki i cała akcja jest tak wciągająca, że nie można się od niej oderwać. ;) 

zdjęcie: http://igrzyskasmierci.wikia.com

1 komentarz:

  1. Jak ja już dawno czytałam te książkę. Całą trylogię poznałam za jednym zamachem, gdyż w prezencie urodzinowym dostałam wszystkie trzy części. Ten tom jeszcze mi się podobał.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Zaczytana , Blogger