15:10:00

Seriale które oglądam w wakacje

Nie oszukujmy się seriale pochłaniają bardzo dużo naszego czasu a kiedy wciągniemy się w jeden z nich nie jesteśmy w stanie nie obejrzeć ''jeszcze jednego odcinka''. I ja tak samo jak pewnie wiele z was dałam się wciągnąć w tę czarną dziurę. Na wakacje zaplanowałam sobie nadrobienie wielu seriali. Oczywiście jak na razie nie zbyt wiele udało mi się z tego zrealizować ale i tak przedstawię wam parę seriali które udało mi się obejrzeć w ten miesiąc wakacji.


1. Jako pierwszy na odstrzał idzie ''Pretty little liars'' czyli w przetłumaczeniu na język polski ''Słodkie kłamstewka". 

Zapewne większość z was oglądało albo kojarzy ten serial. Wszyscy trąbili o nim już dawno temu a ja przed wakacjami nie widziałam ani jednego odcinka dlatego postanowiłam szybko to zmienić. Oczywiście nic nie robiłam sobie z tego, że dostawałam ostrzeżenia o tym że historia czterech nastolatek wciągnie mnie do reszty. Ale okazało się to prawdą. W tydzień pochłonęłam dwa sezony i trochę przez to, że tak szybko mi to poszło jestem teraz zaledwie w połowie trzeciego. Ale serdecznie polecam wam bo bardzo ale to bardzo wciąga.

Do opisania wam fabuły posłużę się opisem z Fimweb.''Akcja serialu toczy się w miasteczku, Rosewood w Pensylwanii. Podczas spotkania piątki przyjaciółek bez śladu ginie Alison . Długie poszukiwania nie przynoszą efektu, dziewczyna nie odnajduje się. Paczka się rozpada. Mija rok.W pierwszym dniu szkoły nastolatki otrzymują smsy od tajemniczego A, w który zawarte są ich sekrety, które tylko Alison znała. Kiedy dziewczyny decydują się odszukać zaginioną, jej ciało zostaję odnalezione. Jeśli Alison nie żyje, kto jest tajemniczym A?''*
Jak widzicie pełna tajemnic i intryg historia, która przyprowadzi was o ból głowy poprzez główkowanie o tym kim może być A. Kiedy już wydaje się wam, że wiecie kto skrywa się pod tym pseudonimem kłamczuchy odkrywają kolejne sekrety i domysły rozpadają się w pył. 


  Aktualnie: 
Sezon 1 22/22
Sezon 2 25/25
Sezon 3 15/24

 
2.  Kolejnym serialem, który bardzo chciałam nadrobić był ''Orange is the new black''. Bardzo znany i popularny głównie w Ameryce ale w Europie także było o nim głośno. 


Z ''Orange is the new black'' niestety udało mi się obejrzeć tylko parę odcinków i nie zakończyłam nawet pierwszego sezonu. Ale chyba dużo osób zgodzi się ze mną, że godzinne odcinki trochę odpychają długością. No i oczywiście za dużo mojego czasu pochłonęło PLL. 

Mimo to jak na razie mam dobre zdanie o OITNB. Humorystyczna i nawet trochę wciągająca historia może was zainteresuje jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście. 

''Komediodramat oparty na bestsellerowych wspomnieniach autorstwa Piper Kerman pod tym samym tytułem. Dobrze sytuowana mieszkanka Brooklynu, Piper Chapman (Taylor Schilling), zostaje skazana na karę piętnastu miesięcy pozbawienia wolności, na skutek związku z dilerką narkotyków Alex (Laura Prepon) sprzed blisko dekady. Aby spłacić swój dług wobec społeczeństwa, Piper musi zamienić wygodne życie w Nowym Jorku, u boku narzeczonego Larry'ego (Jason Biggs), na pomarańczowy kombinezon i społeczność więzienną. Wkrótce zaczyna kwestionować wszystko, w co dotąd wierzyła i tworzyć sojusze z grupą ekscentrycznych i szczerych do bólu więźniarek.''*

Aktualnie:
Sezon 1 5/13 

3. Już ostatnim serialem, ale chyba najbardziej wciągającym będzie ''Gra o tron''. 
 Znacie ten moment kiedy wasi znajomi oglądają jakiś serial lub czytają jakąś książkę i ciągle o niej rozmawiają a wy nie macie kompletnego pojęcia o co chodzi? Mam nadzieje, że znacie bo wtedy zrozumiecie dlaczego sięgnęłam W KOŃCU po dobrze znaną wszystkim grę o tron. 


''Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Polityczne i seksualne intrygi są na porządku dziennym. Robert Baratheon (Mark Addy), król Siedmiu Królestw, prosi swojego starego przyjaciela, Eddarda Starka (Sean Bean), aby służył jako jego główny doradca. Ten, podejrzewając, że poprzednik na tym stanowisku został zamordowany, przyjmuje propozycję, aby dogłębnie zbadać sprawę. Okazuje się, że przejęcie tronu planuje kilka rodzin. Lannisterowie, familia królowej, staje się podejrzana o podstępne knucie spisku. Po drugiej stronie morza pozbawieni władzy ostatni przedstawiciele poprzednio rządzącego rodu, Targaryenów, również zamierzają odzyskać kontrolę nad królestwem. Narastający konflikt pomiędzy rodzinami, do którego włączają się również inne rody, prowadzi do wojny. W międzyczasie na dalekiej północy budzi się pradawne zło. W chaosie pełnym walk i konfliktów tylko grupa wyrzutków zwana Nocną Strażą stoi pomiędzy królestwem ludzi, a horrorem kryjącym się poza nim.''*

Jak na razie jestem w połowie pierwszego sezonu na etapie zapamiętywania krain, rodów i bohaterów. Uwierzcie mi w tym serialu to nie jest takie proste jak w innych. 

Dotychczas bardzo mi się podoba i bardzo bardzo wciąga dlatego nie polecam wam zacząć go oglądać kiedy pójdziemy do szkoły bo z pewnością będziecie rozdarci pomiędzy kolejnym odcinkiem a nauką. 

Aktualnie:
Sezon 1 5/10
 
Jak widzicie właśnie te seriale odciągają mnie od czytania książek :D 
Piszcie czy oglądaliście jakiś serial z wyżej wymienionych i jak wasze wrażenia z nimi związane. Jestem ciekawa waszych opinii. ;) 

*Źródło wszystkich opisów seriali: Filmweb  

3 komentarze:

  1. Oglądałam Pretty Little Liars ale przy trzecim sezonie zaczęło mnie denerwować zachowanie bohaterek i przewijałam do końcówki, żeby się dowiedzieć co się wydarzy.

    OdpowiedzUsuń
  2. W wakacje chciałam zacząć oglądać właśnie "Gra o tron", ale obszukałam stronki na których oglądam seriale i wszędzie było, że 1 odcinek został usunięty ;/ Nie wiem już gdzie szukać.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Zaczytana , Blogger