11:57:00

Czyny są ważniejsze niż słowa. Porwana Pieśniarka Danielle L. Jensen

Tytuł: Porwana pieśniarka 
Tytuł Org: Stolen Songbirg 
Autor: Danielle L. Jensen 
Ilość stron: 430
Wydawnictwo: Galeria książki
 
''Piękno można stworzyć, a wiedzę zdobyć, ale talentu nie da się ani kupić, ani nauczyć''


Cecile de Troyes jest utalentowaną młodą pieśniarką. W dniu swoich urodzin ma pojechać razem z matką do wielkiego miasta i zrobić wspaniałą karierę na wielkiej scenie. Niestety zostaje porwana do Samotnej Góry w której kryje się zapomniane miasto trolli czyli Trollus. Trolle przez wiele lat rządziły światem lecz zła czarownica rzuciła na nie klątwę przez którą zostały one uwięzione pod gruzami wielkiej góry do której wejść i wyjść mogą tylko ludzie. Ich istnienie i potężna magia, którą władali została całkowicie zapomniana przez ludzi a klątwa utrzyma się aż do śmierci czarownicy. Nadzieję daje przepowiednia, która mówi, że ludzka dziewczyna musi poślubić następce tronu. Właśnie w tym celu została porwana Cecile, która idealnie pasuje do opisu dziewczyny z przepowiedni. Jednak jedyne o czym myśli młoda czarownica jest to jak uciec. Po jakimś czasie dziewczyna jednak odkrywa, że jest jedyną nadzieją narodu a uczucia jakie poznaje w Trollus są w stanie zatrzymać ją tutaj i walczyć o wolność trolli. 

'' - Trolle nie są brzydkie. - Zagryzłam wargi, szukając właściwych słów. - Bardziej przypominają piękne rzeczy, które miały pecha i zostały uszkodzone.''


To co mnie  bardzo zaskoczyło w tej książkę to fakt, że trolle nie wyglądały jak okropnie brzydkie i złe stworzenia lecz wyglądały bardzo podobnie do ludzi. Były oczywiście silniejsze i posiadały magię a zwłaszcza rodzina, królewska. Ale to właśnie trolle były najbardziej interesującymi postaciami w tej książkę oraz wspaniały klimat Trollus. 
Styl pisania:4/5 
Bohaterowie:4/5
Fabuła:4/5 
Oprawa wizualna:4/5 
Razem:16/20 

Powiem wam, że im więcej książek oceniam tym trudniej mi to przychodzi. Ale przejdźmy już do tego co sądzę o tej książce. 
Ważną rzeczą o której trzeba wspomnieć jest klimat całej tej powieści i miejsc w niej opisanych. Styl pisania autorki wyróżnia się pod względem bardzo realistycznych i dokładnych opisów miejsc, postaci i zdarzeń przy czym nie są one przydługawe i nudne ale sprawiają, że czytelnik czuje zapach miasta uwięzionego pod górą i dotyk wody płynącej w rzece. Są to takie małe detale, ale jakże ważne dla ogólnej oceny książki. 

''Ludzie zawsze żywią urazę do tych, którzy mają więcej od nich.''


Jeśli chodzi o wątek miłosny pojawiający się w tej książce to do niego także nie mam zastrzeżeń. Mimo, że w pewnych momentach wydawało mi się to trochę naciągane to i tak całym serduszkiem pokochałam Cecile i Tristana i mam nadzieję, że w drugiej części autorka nie zawiedzie mnie pod względem oczekiwań do tej dwójki. 
Fabuła jest bardzo rozbudowana i na pewno nie będziecie się pod tym względem nudzić. Akcja jest zrównoważona. Dzieję się dużo i w miarę szybko, ale nie do tego stopnia, że nie możecie połapać się o co tu w ogóle chodzi i co się teraz dzieje. 

Sama główna bohaterka nie irytowała mnie co jest wielkim osiągnięciem ponieważ zazwyczaj główne bohaterki denerwują czytelników. Była bardzo spokojna i zazwyczaj dobrze przemyślała swoje decyzje chodź czasem była porywcza i w gorącej wodzie kąpana. Ale była to cecha, która dodawała postaci barwy i charakteru. Łatwo nawiązywała przyjaźnie i kontakty z innymi ludźmi a mimo to nie była za bardzo ufna. Jest to naprawdę dobrze wykreowana bohaterka. Tak samo jak Tristan na którego otwarcie uczuciowe czytelnik musi trochę poczekać. Zanim poznaliśmy dobrze charakter Tristana poznawaliśmy innych bohaterów, ale ciekawość tej postaci była niesamowita, więc autorka trzyma nas trochę w niepewności. 

No dobrze, ale muszę zakończyć tą recenzję zanim zdradzę wam każdy szczegół akcji. Ogólnie jak widzicie powieść jest w moich klimatach i bardzo mi się podobała.

Mam nadzieję, że recenzja wam się podoba i piszcie mi czy czytaliście już tą książkę i co o niej sądzicie, a może macie ją w planach lub widzicie ją pierwszy raz? Buziaki i miłego czytania! :*2 komentarze:

  1. Ja ją przeczytałam w pdfie i byłam pod wrażeniem, że te trolle mi nawet podeszły, a co najlepsze jestem ciekawa tego drugiego i trzeciego tomu. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałam dosyć pozytywne opinie o tej książce, a to moje klimaty, wiec pewnie niedługo ją przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Zaczytana , Blogger