14:26:00

Czy gdyby miłość była chorobą, chciałabyś się wyleczyć? Recenzja Delirium

Tytuł: Delirium 
Autor: Lauren Olivier 
Liczba stron: 356 

Kilkadziesiąt lat temu naukowcy udowodnili, że miłość jest śmiertelną chorobą. Amor deliria nervosa trzeba było wypędzić raz na zawsze. Aby to zrobić wynaleziono lek na miłość. Remedium to substancja wstrzykiwana wszystkim po ukończeniu osiemnastego roku życia, żeby wszyscy byli [bezpieczni] i [wolni] od najbardziej niebezpiecznej choroby świata. Poza murami miast Ameryki żyją Odmieńcy. Żyją jak zwierzęta w Głuszy i nimi są. Tak zawsze myślała Lena (Magdalena). Dziewczyna za kilka miesięcy będzie miała zabieg i nie może się tego doczekać. Jej matka popełniła samobójstwo ponieważ na nią remedium nie zadziałało. Lena nie chce być taka jak matka i popełnić tego samego [błędu]. Jednak dzięki swojej przyjaciółce poznaje Aleksa, który udowadnia jej, że miłość nie jest taka straszna...


"Miłość – najbardziej zdradliwa choroba na świecie: zabija cię zarówno wtedy, gdy cię spotka, jak i wtedy, kiedy cię omija."

Wiem! Wiem! Wszyscy teraz myślicie sobie: ''Matko, ale schemat!''. Ja też tak na początku myślałam, ale uwierzcie mi, że pod tym pozorem kryje się coś więcej. 

  "To mnie zabije, to mnie zabije, to mnie zabije. Ale mam to gdzieś."

Fabuła: 4/5 
Bohaterowie: 3,5/5
Styl autorki: 3,5/5
Oprawa wizualna: 4,5/5 
Razem: 15,5 

   "On jest moim światem i mój świat jest nim i bez niego nie ma świata."

Zacznijmy od bohaterów. Przyznam, że główna bohaterka nie przypadła mi specjalnie do gustu. Lena jest po prostu nie do opisania. Nie jest jednym typem człowieka, ogólnie nie można się spodziewać co zrobi w danym momencie. Aleks jest bardziej przewidywalny i rozsądny. W sumie wprowadza to taką równowagę. Jednak najbardziej polubiłam Hanę. Była to bardzo pogodna i szczęśliwa dziewczyna nie to co Lena! :D 

Fabuła i styl autorki bez zarzutów. Mnie się bardzo przyjemnie czytało i wkręciłam się w całą akcję. Aktualnie czytam trzecią część więc to oznacza, że warto sięgnąć po Delirium. ;) MIŁEGO CZYTANIA!

4 komentarze:

 1. Ostatnio chyba pojawiła się w Empiku trylogia w jednej książce jeśli chodzi o te powieści, prawda? o:
  Ale przyznam się szczerze, że dopiero z Twojej recenzji dowiedziałam się, o czym naprawdę jest to całe 'Delirium' :D

  Obserwuję :)
  LimoBooks :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi, że mogłam Ci przedstawić tą książkę :) Masz zamiar przeczytać? ;)

   Usuń
 2. Niedawno czytałam tę książkę, ale powiem szczerze, że jakoś bardzo mnie nie zachwyciła i chyba niestety już do niej nie wrócę ;)

  Pozdrawiam,
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2015/09/oskar-i-pani-roza.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja po tej końcówce nie mogłam sobie odpuścić drugiej części :) ;)

   Usuń

Copyright © 2014 Zaczytana , Blogger